Pełna kontrola floty

Extreme Trans Kalisz

Platforma GPS

Alkomat wyłączajacy zapłon

Alcoguard (lub alcolock) to urządzenie, które bada trzeźwość kierowcy i w zależności od wyniku pozwala uruchomić samochód lub blokuje zapłon i jazda pojazdem staje się niemożliwa.


BEZPIECZEŃSTWO W TWOICH RĘKACH

Alcolock2


Blokada alkoholowa zapłonu ALCOLOCK mierzy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę i uniemożliwia uruchomienie pojazdu w przypadku, gdy poziom stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu jest wyższy od zdefiniowanego limitu. Jak dotąd jest to najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia pojazdów przed osobami po spożyciu alkoholu. ALCOLOCK składa się z immobilizera i analizatora alkoholu. Immobilizer włącza lub wyłącza silnik, jak również odpowiada za przechowywanie danych konfiguracyjnych analizatora.

Urządzenie, montowane jest w specjalnym gnieździe na desce rozdzielczej (np. za konsolą centralną), które służy także do ładowania baterii alkomatu.


Jak to działa ?

Od wyniku testu zależy kolor kontrolki w alkomacie. Barwa zielona oznacza pełną trzeźwość; kolor żółty świadczy o wykryciu minimalnej, lecz akceptowanej ilości alkoholu (powyżej jednego promila); kolor czerwony zaś oznacza przekroczenie dopuszczalnej granicy (ustalanej indywidualnie dla danego rynku). Czerwona kontrolka uniemożliwia uruchomienie silnika.

Warto zobaczyć :
.
technologia GPS

Cennik tracking
Copyright © 2015 Extreme Trans Sp.zo.o. Arkadiusz Adamiec. All rights reserved.